HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 2868 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1 ... 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172 ... 192  Ďalšia

Veríte v Boha??? Teda v toho kresťanského:)
Áno a vyznávam ho 32%  32%  [ 48 ]
Verím, ale nenávidím ho 2%  2%  [ 3 ]
Je mi to lahostajné 7%  7%  [ 11 ]
Nie 32%  32%  [ 48 ]
Nejaká iná odpoveď (Aj keď mňa nič iné nenapadá:)) 28%  28%  [ 42 ]
Celkový počet hlasov : 152
Autor Správa

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
[quote="Erkenbrand"priklady z historie snad netreba :)
[/quote]

treba. chcem priklady spolocnosti z historie, ktore opisujes.
najlepsie tie, kde bolo duchovno velmi silne a napredoval vyskum, veda a mier. :P
fakt daj. jeden, dva... kludne sa necham poucit

neboli hnusni, lebo si nepisal take sracky.
to, ze je mlady je videt :)

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

poet
Obrázok používateľa

Založený: 30.10.2008
Príspevky: 1862
Body: 1
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Erkenbrand napísal:
V "tretej risi" sa rozvyjala technika, lenze v podstate iba ta vojenska, eruner zrejme hovori o technologii ako takej
v tretej risi sa rozvijala sa aj veda a medicina, vid Mengele a pod. ale to za pokrok asi nikto nepovazuje, aspon nie za ten spravny. ale to je z ineho sudka

Warrior napísal:
Erkenbrand napísal:
priklady z historie snad netreba :)


treba. chcem priklady spolocnosti z historie, ktore opisujes.
najlepsie tie, kde bolo duchovno velmi silne a napredoval vyskum, veda a mier. :P
fakt daj. jeden, dva... kludne sa necham poucit

jednoznacne treba. nato studujeme historiu a zaoberame sa nou

_________________
Každého umelca kvôli niečomu považujú za šialeného; ja som pre iných šialený, lebo sa považujem za umelca.


Hore
 Profil  

naivný cynik
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2006
Príspevky: 3124
Body: 14
Bydlisko: doma
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Erkenbrand napísal:
spolocnost kde su ludia k sebe dobri, inymi slovami, spolocnost ktora je dobre usporiadana, velka vacsina obyvatelov uznava miestne hodnoty, kriminalita je nizka, ziaden velky chaos a podobne, tak v takych podmienkach sa vede bude darit. co je podla mna pravda..


medzi "medziludsky dobrou" a "dobre usporiadanou..." spolocnostou nie je ani zdaleka rovnitko. ani zdaleka.

za vsetko jeden priklad: "oderint dum metuant"

_________________
Adults with imaginary friends are stupid.


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Eruner napísal:
Mr. Crow napísal:
toto erunera poburi este viac, teda pokial vie, co to znamena

veď vie čo to znamená, ale prečo sa nebúri, keď je to náboženský fanatik, čo fičí na halucínogénoch?!?!
:ikonka42: :ikonka42: :ikonka42: :ikonka42: :ikonka42: :ikonka42: :ikonka42:

radšej vám budem hovoriť všetko "polopate", dobre? Môže byť? :lol: :lol: :lol:


Ano.

Vyssie sme sa pytali, ktore spolocnosti si mal na mysli, mozes prosim odpovedat?

A ked mozem odporucit, pouzi prosim menej smajlikov.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

poet
Obrázok používateľa

Založený: 30.10.2008
Príspevky: 1862
Body: 1
Pohlavie: Muž

Neprítomný
a kludne nam odpovedaj "po lopate", snad to potom pochopime..

_________________
Každého umelca kvôli niečomu považujú za šialeného; ja som pre iných šialený, lebo sa považujem za umelca.


Hore
 Profil  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Mr. Crow napísal:
v tretej risi sa rozvijala sa aj veda a medicina, vid Mengele a pod. ale to za pokrok asi nikto nepovazuje, aspon nie za ten spravny. ale to je z ineho sudka


spravny nespravny, ich vedecke vyskumy su natolko unikatne a opatovne nepreveditelne, ze ich povazujem za obrovsky prinos
ich cena je vsak taktiez obrovska

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

Knieža
Obrázok používateľa

Založený: 22.07.2004
Príspevky: 612
Body: 10
Bydlisko: Kosice

Neprítomný
Mr. Crow napísal:
Warrior napísal:
Erkenbrand napísal:
priklady z historie snad netreba :)


treba. chcem priklady spolocnosti z historie, ktore opisujes.
najlepsie tie, kde bolo duchovno velmi silne a napredoval vyskum, veda a mier. :P
fakt daj. jeden, dva... kludne sa necham poucit

jednoznacne treba. nato studujeme historiu a zaoberame sa nou

Mr. Crow/Zrudi: ja som sice slovo "duchovno" ani raz nepouzil, ale dodam (pre istotu :) ) ze nemam na mysli dobu, kedy bola silna cirkev ale dobu kedy dobre mravy boli medzi ludmi silne.

a ked ide o priklad, nemusim ani ist do minulosti. Je tu predsa USA. Jedna z najvacsich liahni novych technologii v poslednom storoci a zaroven jedna z krajin s najvyssim percentom veriacich.
dobre mravy su dolezite pre spolocnost. Rimska risa napredovala storocia ale v dobe ked sa rozpadala boli mravy na ubohej urovni. Britania bola na vrchole v druhej polke 19. storocia a to bola zaroven aj doba kedy sa zrodil pojem "gentleman" a vsetky s nim spojene asociacie. ten pojem musel vychadzat z niecoho co malo zaklad v spolocnosti.
dobre mravy su pre spolocnost nevyhnutne. Ak si teraz niekto mysli, ze som odbocil od temy, nie je tomu tak. Eruner pisal na zaciatku, ze keby vsetci ludia boli k sebe viac dobri, tak by technologia viac napredovala. ja som iba dodal, ze spolocnost by sa rozvyjala ako celok, nie len v oblasti technologii.

tak dajak :)

_________________
Česť je život

Byť prezidentom USA je nevďačná úloha. Ak sa svetu darí, pripisuje sa to svetu. Ak sa nedarí, na vine je Amerika. - Stefan Hrib

Nízke duše neveria vo veľkých ľudí. Nerestní otroci sa posmešne usmievajú nad slovom sloboda - J.J. Rousseau


Hore
 Profil  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Erkenbrand napísal:
...


usa a dobre mravy. :) myslis teraz ktore obdobie usa?
sukanie prezidenta marilyn monroe? sukanie prezidenta lewinksi? myslis prenasledovanie komunistov? a nasledne prezidenta, ktory prenasledoval komunistov? myslis E.A. Hoovera, ktory bol tak trosku transka? hippies 60-70roky? jazz (jo, jak bolo TOTO obdobie nemoralne by si sa zosral...)? alebo ktoru teraz cast?
19. storocie, kde v ramci dobrych mravov vyvrazdujeme indianov? alebo 18. kde sme otrokari? pockaj, fakt mi toto uniklo.

rimska risa... no, s tymto omylom som sa uz stretol. dostudovat historiu. rimska risa mala napr Galena, lekara, ktory operoval mozog! a oci! gladiatorom (ergo-nemoralne obdobie+-100-200AD) a veci spojene s nemoralkou boli v rimskej risi furt.
takze zas nemas pravdu.

19.storocie britania :) ok, to by som ti zozral, pac britania je kewl. ale tito gentlemani kolonizovali casto nasilne cely svet. tito gentlemani viedli boje na zivot a na smrt. tito gentlemani neboli o nic miernejsi a cestnejsi v obchodnej sutazi ako stari sumerania. pre tychto gentlemanov bol mimomanzelsky sex jedna z peknych kratochvil. tito gentlemani vyvrazdovali divu zver v indii, afrike. tito gentlemani sa spravali k aborigenom ako sa spravali. a napr taky sir francis drake (16.storocie sice...) by sa tazko dal nazvat mravnym clovekom. ak ti nesedi francis, skus si pozriet, ako vznikal hong kong... tak zas ja neviem :)) fakt neviem.
daj dole ruzove okulare

nesuhlasim. dobre mravy (predstav si pod tym co len chces) niesu podstatne. parnik porazil plachetnice. klippery... len aby nosil caj (a opium!!) do europy.
dobre mravy su rozhodne plus. ale nestoji na nich a nikdy stat nebude, spolocnost.
pozri, kolko sa toho vymyslelo v poslednych 20rokoch. nanotechnologie, lekarstvo, operacie laserom, somariny...
a pritom podla doomsayerov (ostatne podla mna tiez. i ked to hodnotim skor pozitivne tento upadok) je toto najvacsi upadok moralky ever :)

edit: este mam otazku, co si myslel tym: "spolocnost by sa rozvyjala ako celok"
kam by sa rozvyjala? ako by sa?
imo sa vyvyja teraz a strasne rychlym tempom. (zas, nie nutne zlym) liberalizacia myslienok, postojov, multikulti ale na druhej strane aj radikalizacia. rozvoj tu je. povolenie drog (istych), sexualna volnost, debaty o eutanazii, sloboda vieroviznania, vyhrada svedomia... toto vsetko sa rozvyja. a vela z toho je podla vas (imo) nemoralne.
skus prosim odpovedat na cely moj post
dakujem

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Naposledy upravil Warrior dňa Pi. 22. Jan 2010, 0:51, celkovo upravené 4 krát.

Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Citácia:
. Jedna z najvacsich liahni novych technologii v poslednom storoci a zaroven jedna z krajin s najvyssim percentom veriacich.

Slovensko ma 75% statistickych veriacich.

V tom to nebude.

Opomeniem trest smrti.

Mne sa mari, ze Spanieli z cias Kolumba, ked boli tusim top 3 svetova velmoc Zapadu, tak z hladiska nabozenstva boli tvrdi, hrdo a statocne vyhnali Arabov, az oko krestana zaplace, ale zaplace aj oko kulturnika, lebo Arabi to tam celkom slusne kulturne drzli.
----------

Kopu toho povedal predrecnik predomnou, len dodam, ze ludia maju nostalgicku tendenciu pamatat si a vyberat si to dobre a na to ostatne sa zabuda.

Podla coho chceme hodnotit moralku? Technologiou to tiez nebude.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Vojvoda
Obrázok používateľa

Založený: 01.10.2006
Príspevky: 538
Body: 6
Bydlisko: Slnečné Mesto
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Erkembramd ma pochopil :thumbsup: :D :ikonka33:

Erkenbrand napísal:
ja som jeho nazor pochopil tak, ze spolocnost kde su ludia k sebe dobri, inymi slovami, spolocnost ktora je dobre usporiadana, velka vacsina obyvatelov uznava miestne hodnoty, kriminalita je nizka, ziaden velky chaos a podobne, tak v takych podmienkach sa vede bude darit. co je podla mna pravda.


Erkenbrand napísal:
Eruner pisal na zaciatku, ze keby vsetci ludia boli k sebe viac dobri, tak by technologia viac napredovala. ja som iba dodal, ze spolocnost by sa rozvyjala ako celok, nie len v oblasti technologii.


Ako vidíte, žiadnu blbosť som nenapísal. :D

_________________
Múdri musia byť silní, aby sa ich zlí báli.


Hore
 Profil ICQ  

Doomed eternally
Obrázok používateľa

Založený: 13.11.2004
Príspevky: 2819
Body: 57
Bydlisko: Košice
Pohlavie: Muž

Neprítomný
:ikonka23: :ikonka23: :ikonka23: :ikonka23: :ikonka23: :ikonka23: :ikonka23: :ikonka23: :ikonka23:

_________________
An nescis, mi fili, quantilla prudentia mundus regatur?

Bet’ Kindlein bet’,
morgen kommt der Schwed’
morgen kommt der Oxenstjern’
der wird dem Kindlein ’s Beten lehr’n
bet’ Kindlein bet’


Hore
 Profil ICQ  

Vojvoda
Obrázok používateľa

Založený: 01.10.2006
Príspevky: 538
Body: 6
Bydlisko: Slnečné Mesto
Pohlavie: Muž

Neprítomný
alef0 napísal:
A ked mozem odporucit, pouzi prosim menej smajlikov.

_________________
Múdri musia byť silní, aby sa ich zlí báli.


Hore
 Profil ICQ  

*meh*
Obrázok používateľa

Založený: 06.08.2004
Príspevky: 1866
Body: 6
Bydlisko: Košice....
Pohlavie: Muž

Neprítomný
ja len by som sa chcel opytat ... podla coho definujete spolocnost ako *dobru* ? .. kedze to je tak subjektivny pojem ze zrejme kazdy hovori o niecom inom ...
priklad aby sme sa rozumeli ... kanibali v strednej afrike (alebo je je jedno kde..) su *zly* z europskeho pohladu, kedze jedia ludske maso ... z ich pohladu na tom nic zle nie je a teda nie su zly a ziju v dobrej a uzko prepojenej komunite s minimalnou kriminalitou ...
a neako som si nevsimol ze by masovo vypustali satelity ala USofA alebo džaponci ... (to na margo usporiadania spolocnosti a techniky)

dalsi priklad ... Hitlerovic nckovia boli svetom odsudeny ako amoralny masovy vrahovia ... z ich pohladu to bolo inak (alebo z "jeho" pohladu) ... napriek tomu prave vdaka nim sa pohol vyskum o dalsich 100 rokov dopredu (obrazne povedane)

takze este raz... co znamena *dobra spolocnost* a aky ma súvis s vyvojom technologii ?

_________________
Obrázok
http://www.eve-online.com
for those better gamers :p


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Chudak kleriker sa prebije hlavou do pitvora.

Eruner,
Eruner napísal:
chcem iba poukázať, že v dávnych vyspelích civilizáciach (v čase, keď to u nich fungovalo a boli na vysokej duchovnej/technologickej úrovni) boli ľudia k sebe dobrý a zároveň poznali všeličo do techniky.


V ktorych vyspelych civilizaciach?

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

naivný cynik
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2006
Príspevky: 3124
Body: 14
Bydlisko: doma
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Eruner odpovie: napísal:
Čo nechápeš? Však Erkembrand ma pochopil: predsa v tých dobrých.

_________________
Adults with imaginary friends are stupid.


Hore
 Profil  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 2868 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1 ... 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172 ... 192  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun