HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 2868 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 192  Ďalšia

Veríte v Boha??? Teda v toho kresťanského:)
Áno a vyznávam ho 32%  32%  [ 48 ]
Verím, ale nenávidím ho 2%  2%  [ 3 ]
Je mi to lahostajné 7%  7%  [ 11 ]
Nie 32%  32%  [ 48 ]
Nejaká iná odpoveď (Aj keď mňa nič iné nenapadá:)) 28%  28%  [ 42 ]
Celkový počet hlasov : 152
Autor Správa

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
belial napísal:
vrav mi nieco o tolerancii..


V tomto pripade ide asi o to, ze nesuhlas sa da vyjadrit aj inak, nez ,,rozkopem ti hlavu" a pod. vyjadrenia....

Dalsi spor je to, ze statistika ,,milion ludi za niekolko mesiacov" udrie cloveka skor ako ,,milion ludi za 200 rokov", navyse ked tych 200 rokov bolo pred 800 rokmi...

Problemom je ,,tradicia" (2000rocna krestanska/cyrilometodska tradicia atd atd), teda asi zakazanie tejto strany by vyvolalo velku burku nevole, plus navyse by asi nastal mucenicky efekt.

Medzirecou: vsimnite si, ktore temy maju najvacsiu aktivitu v poslednych dnoch. Ja vidim styri temy, z ktorych 3 maju so zameranim tohto fora pramalo spolocneho :-(


Hore
 Profil ICQ  

TaliBAN
Obrázok používateľa

Založený: 13.08.2004
Príspevky: 4287
Body: 3
Bydlisko: Bansville

Neprítomný
Nightfall napísal:
Silverbow:
2. vy odsudzujete KDH (konzervativcov, krestanov,...) za to, ze vnucuju svoje videnie sveta ostatnym. A pozrite sa na seba! Niekto vyslovi iny nazor ako je ten vas a hned ho strielate, rozkopavate mu hlavu, posielate na pusty ostrov,... To je podla vas tolerantnost? a demokracia :? A netyka sa to len tohto fora. Vid. napr. forum o hudbe ("metal je najlepsi a zvysok su sracky")  :ikonka26:

Ja sa im nanucovat nic nesnazim. Na ten ostrov by mali ist preto, lebo by tam potom svoje bludne presvedcenie nemohli nanucovat inym. Plus by sa tam krasne prejavila totalna neschopnost konzervativcov prezit.  :lol:

Citácia:
3. Ja som hovoril o reforme VS. zavadzanie povinneho nabozenstva na ZS sa nepaci ani mne

ale tak je to vzdy; kazdy vola po tom ake su reformy potrebne ale ked sa maju dotknut priamo jeho sameho tak nadava a vykrikuje, ze nech sa najprv reformuje tamto a ono  :?

Je rozdiel "reforma" a to co robi nasa vlada. To nie su reformy, to su deformy. Ked sa cely svet smeje zo zdravotnickeho systemu USA, tak nasa vlada sa nam ho tu snazi nastrcit ako nejaky ideal. Ked cely svet sa sekularizuje, tak nasa vlada nam tu zavadza teokraciu. A ked treba zvysit kvality skolstva tak namiesto zvysenia kvality vyucby radsej znizia uroven studentov (lebo to nastane pri spoplatneni).

Citácia:
4.ad vrahovia:  Kludne nech si ju maju. Ale ta strana by mala preferencie na urovni statistickej chyby. Nehovoriac o tom, ze si nie som isty ci ma clovek vo vykone trestu odnatia slobody pravo volit.

Myslim, ze vazni volit mozu... plus potom mas ludi ktorych uz z basy pustili. Ide o to, ze strana hlasajuca sialenu a zlocinnu ideologiu tu nema co robit.

_________________
Siel som na vylet do Himalayasu, ale stretol som tam Polyneikesa z Thebesu, a isli sme pit do Los Angelesu.


Hore
 Profil ICQ  

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Zakázanie KDH je naivná utópia, k tomu veľmi nie je čo dodať. Cirkev je celosvetový fenomén a minimálne kým bude americký prezident ukončovať svoje prejavy frázou "God bless America", nič sa na tom nezmení. :) (pre nechápavých: toto je metafora)

Inak sa každý učí zo svojich chýb. Nikto nemôže katolíckej cirkvi (a pápežovi zvlášť) uprieť snahu o zmenu. Všimnite si, že niečo sa za posledné roky predsa len zmenilo v pohľade katolíkov na zvyšok sveta. Okrem najrôznejších debát a mierových rokovaní s arabskými krajinami a židmi majú na svedomí aj zmierenie v medzi samotnými kresťanmi (evanjelici versus katolíci) v niektorých krajinách (aj tu u nás) a zdá sa, že sú omnoho tolerantnejší, ako kedysi.

Cirkev v minulosti nikdy mierumilovne s ostatnými náboženstvami nekoexistovala. Na druhú stranu, v minulosti sa žiadne iné náboženstvá s cirkvou mierumilovne koexistovať tiež nesnažili. To je fakt. Bola to iná doba. Zverstvá páchali všetci.

Čo sa týka vyučovania náboženstva na školách a vôbec výchovy mladých "v kristu", s tým absolútne nesúhlasím, mala by to byť každého súkromná vec. Na druhú stranu, sami sme si odvolili, že sme kresťanský štát, tak si to teraz vyžerme.

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

Ugly Retarded Homo

Založený: 05.09.2004
Príspevky: 1321
Body: 5
Bydlisko: Zvolen
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Annun napísal:
Cirkev v minulosti nikdy mierumilovne s ostatnými náboženstvami nekoexistovala. Na druhú stranu, v minulosti sa žiadne iné náboženstvá s cirkvou mierumilovne koexistovať tiež nesnažili. To je fakt. Bola to iná doba. Zverstvá páchali všetci.


to nie,ine nabozenstva sa nesnazili tiez o lasku s cirkvou...ale ani sa nevnucovali..
pocul si uz niekedy o napriklad slovanskych misionaroch alebo zeby nejaky narod robil vypravy do krestanskych krajin aby vnutil vieru??  :?:  :?
krestania kam prisli tam bojovali,aby aj ini verili v co oni..

a ze sa cirkev snazi o zmier??
to co napachali za tych 2000 rokov nenapravi nikto,nieto nejaky sprachniveny ujko...
a co spravilo krestanstvo nam??spravili z nas debilov...z naroda odvazneho a silneho spravili imbecilov,ktori sa poddaju kazdemu utlaku...rakusko-uhorsko,fasisti...slovak uz nevie bojovat,lebo mu zobrali jeho vieru..... :evil:
btw,viete ako potrestali slovanov na Rujane,po jej dobiti??
mali ich zabit...ale oni ich pokrstili  :evil:


a inak....skoro vsetci nadavaju na krestanstvo a cirkev...nik nenadava na ine viery /no..mozno na moslimov,ale to pre ich krutost/...takze nieco prehnite tam asi bude  :?

_________________
Obrázok


Hore
 Profil ICQ  

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
belial napísal:
to nie,ine nabozenstva sa nesnazili tiez o lasku s cirkvou...ale ani sa nevnucovali..
pocul si uz niekedy o napriklad slovanskych misionaroch alebo zeby nejaky narod robil vypravy do krestanskych krajin aby vnutil vieru??  :?:  :?

Slovanskí misionári samozrejme neexistovali, ale dal by som krk za to, že v tých časoch sa ľudia boli schopní zabíjať kvôli odlišnosti vo viere tak isto, ako neskôr kresťania. A čo sa týka náboženských výprav iných národov, to bola bežná vec. Od starých egypťanov, cez mayov a aztékov až po súčasných arabov. Kresťania v tom len boli jednoducho najlepší a zrejme aj technicky najvyspelejší,
belial napísal:
z naroda odvazneho a silneho spravili imbecilov,ktori sa poddaju kazdemu utlaku...rakusko-uhorsko,fasisti...slovak uz nevie bojovat,lebo mu zobrali jeho vieru..... :evil:

Toto asi radšej ani nebudem komentovať.
belial napísal:
a inak....skoro vsetci nadavaju na krestanstvo a cirkev...nik nenadava na ine viery /no..mozno na moslimov,ale to pre ich krutost/...takze nieco prehnite tam asi bude  :?

Nie je pravda. O iných vierach sa u nás nehovorí, pretože buď viac-menej neexistujú, alebo sú zúfalo menšinové. Stavím sa s tebou o čokoľvek, že v Indii sa takisto kritizuje kastový systém a spôsob, akým funguje náboženská organizácia hinduizmu, v arabským krajinách sa ľudia tak isto búria proti svojim cirkevným vodcom a budhisti... no dobre no, budhisti sú budhisti. :) (ale určite aj oni niekedy potichu reptajú)

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

Ugly Retarded Homo

Založený: 05.09.2004
Príspevky: 1321
Body: 5
Bydlisko: Zvolen
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Annun napísal:
belial napísal:
z naroda odvazneho a silneho spravili imbecilov,ktori sa poddaju kazdemu utlaku...rakusko-uhorsko,fasisti...slovak uz nevie bojovat,lebo mu zobrali jeho vieru..... :evil:

Toto asi radšej ani nebudem komentovať.


noo...mal som na mysli,ze tym vlastne utlak zacal

_________________
Obrázok


Hore
 Profil ICQ  

vis maior
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 4458
Body: 21
Bydlisko: Morava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
belial:

1. svoj odpor voci KDH stavias na principe kolektivnej viny. Moze snad dnesne KDH za veci, ktore sa diali v mene cirkvi pred X rokmi? ja si myslim, ze nie

2. Nemozes porovnavat krestansku cirkev a fasistov. U fasistov bola zla uz zakladna ideologia z ktorej toto hnutie vychadzalo, zakladne idei krestanstva su spravne, zla bola niekedy len ich interpretacia niektorymi ludmi. To je zasadny rozdiel.

3. kedy cirkev mierumilovne koexistovala s inymi nabozenstvami? Teraz

4. preco by si nemohol ucit v skole slovanske nabozenstvo? ak bude mat toto "nabozenstvo" dostatok vyznavacov aby sa stalo statom uznanou cirkvou a v danej triede sa najde minimalny pocet studentov ktori budu mat o jeho vyuku zaujem tak ti nic nebrani....to, ze o tuto vieru nik nema zaujem je uz vec ina ale moznost tam je.

5. prepac ale tvoje nazory na starych slovanov su doost zidealizovane

6. ked v zivote vykonas tolko dobreho ako ten "sprachniveny ujko" tak budes mat moj nekonecny respekt


Silverbow:

1. kto sa smeje americkemu zdravotnictvu? akurat tak ten, kto ho vobec nepozna.

2. ci sa cely svet sekularizuje nedokazem posudit

3. podla mna dobre skolstvo neni take, v ktorom je co najviac studentov ale take, ktore da tym studentom co najlepsie vzdelanie. a v tom snad so mnou budes suhlasit, ze menej studentov = kvalitnejsia vyuka
takze ak po spoplatneni skolstva dojde k ubytku studentov (co si nemyslim) tak to len prospeje jeho kvalite

Annun: respect  :wink:


ad zakazanie KDH: ste mimo...KDH je legitimna strana. tuto legitimitu ma od svojich volicov a reprezentuje cast naroda. zakazat ju by bolo rovnake ako zatvarat kazdeho krestana za jeho vieru do vazenia.


Hore
 Profil ICQ  

vis maior
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 4458
Body: 21
Bydlisko: Morava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
belial: nie sme jediny narod, ktory bol "pokrestanceny". ale nie vsetky krestanske narody boli utlacane. takze tam asi korene nasej "imbecility" nebudu  :roll:


Hore
 Profil ICQ  

Ugly Retarded Homo

Založený: 05.09.2004
Príspevky: 1321
Body: 5
Bydlisko: Zvolen
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Nightfall:
1.nie,ale uznavaju nieco co uz je davno za nami...ronvako ako KSS,ktore je za to odsudzovane
2.fasisto zabijali preto,aby bola cista rasa.krestania aby tu bola len laska,takze zabijali pre lasku....chore su oboje
3.teraz straca cirkev moc,preto koezxistuje
4.nevie sa ci je zaujem,lebo sa slovanizmus skratka ignoruje
5.neospravedlnuj sa,su :)
6.a co takeho vykonal??nejako sa nepamatam na nejaky jeho vyznamny cin...akurat,ze vyvratil existenciu pekla/neba a ma velke publikum na jeho bohosluzbach...

_________________
Obrázok


Hore
 Profil ICQ  

Žoldnier
Obrázok používateľa

Založený: 06.09.2004
Príspevky: 275
Body: 5
Bydlisko: Komjatice:) Okolo NR

Neprítomný
No myslím si že to s tým metalom a náboženstvom je trošku iné :wink:        (Pretože metal rulez :P )
A neviem čo tu hovoríte o vnucovaní povinného náboženstva, vy u vás také že etická výchova nepoznáte abo čo???   A na hodinu slovanskeho naboženstva by som chodil veľmi rád :wink:  Ma takéto veci zaujímajú :)

A nemyslím si že by kresťania zabili viac nevynných jak hitler a spol :?  Jo a za invizíciu a podobne odsudzujem tiež cirkvev :(  Zial, to boli jej temné časi :(

_________________
Metal and Fantasy
is for me Extasy;)


Hore
 Profil ICQ  

vis maior
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 4458
Body: 21
Bydlisko: Morava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
belial:

1. ale ja nehovorim, ze nema byt odsudena za zle veci, ktore robila..ale to neznamena ze cirkev je cela zla
2. fasisti mali zabijanie v programe, u krestanov  to v plane nebolo..niektori ludia proste "zisli z cesty"
3. vec nazoru
4. ako sa konkretne ignoruje?
5. som rad, ze to aspon priznas :)
6. napriklad to spminane zmierenie medzi cirkvami je do velkej miery aj jeho zasluha
ale hlavne je pre mnohych ludi silnou moralnou autoritou a vzorom, siri krestanske myslienky (ktore nech sa ti to paci alebo nie su dobre) po celom svete,...


Hore
 Profil ICQ  

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
belial napísal:
1.nie,ale uznavaju nieco co uz je davno za nami...ronvako ako KSS,ktore je za to odsudzovane

No, keďže sa ešte stále veľká časť sveta hlási ku kresťanstvu, nepovedal by som, že to je niečo, co je za nami.
belial napísal:
3.teraz straca cirkev moc,preto koezxistuje

Cirkev nijak extrémne moc nestráca, len sa presunula jej sféra vplyvu (viď afrika a južná amerika).
belial napísal:
4.nevie sa ci je zaujem,lebo sa slovanizmus skratka ignoruje

Ak by bol záujem, neignoroval by sa. Tu veľmi nie je čo dodať. Všetky prostriedky a páky k nejakej osvete existujú, len sa zdá, že ich nik nemá tendenciu využívať.
belial napísal:
6.a co takeho vykonal??nejako sa nepamatam na nejaky jeho vyznamny cin...akurat,ze vyvratil existenciu pekla/neba a ma velke publikum na jeho bohosluzbach...

No, okrem mierových ciest po celkom svete, cez vyjednávanie s arabmi a ospravedlnenie sa židom za genocídu až po najrôznejšie zákulisné ťahy, vďaka ktorým neraz začali mierové rokovania... divil by si sa. Nie nadarmo ho niekoľko krát nominovali na nobelovu cenu za mier.

Nightfall: respect to you, friend!

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

Paladin
Obrázok používateľa

Založený: 09.09.2004
Príspevky: 410
Body: 5
Bydlisko: Fokin Koshice Sity

Neprítomný
Raven napísal:
A nemyslím si že by kresťania zabili viac nevynných jak hitler a spol :?  


To preto ze nemali kulomety a kobercove bombardovanie. A plynove komori tiez nemali...



KDH nemam rad... ale čo už... nezabijem sa. Budem ich radsej ignorovať. Aj keď ma niektoré ich názori mierne hnevajú. Vlastne veľmi hnevajú.

_________________
I´m not Jesus. I´m just full of peace.


Hore
 Profil ICQ  

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Grey_Rashka napísal:
KDH nemam rad... ale čo už... nezabijem sa. Budem ich radsej ignorovať. Aj keď ma niektoré ich názori mierne hnevajú. Vlastne veľmi hnevajú.

To určite nie si sám. Mna tiež vytáčajú do nebies.

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

Paladin
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 444
Body: 5
Bydlisko: Bratislava - Šedé Veže

Neprítomný
Nightfall napísal:
4. preco by si nemohol ucit v skole slovanske nabozenstvo? ak bude mat toto "nabozenstvo" dostatok vyznavacov aby sa stalo statom uznanou cirkvou a v danej triede sa najde minimalny pocet studentov ktori budu mat o jeho vyuku zaujem tak ti nic nebrani....to, ze o tuto vieru nik nema zaujem je uz vec ina ale moznost tam je.


Slovanske nabozenstvo?!!! Ak mozeme o niecom takom hovorit (sice, o "nabozenstve" ano, ale o mytologii nie - urcite.), tak to je davno mrtve, rozmetane v prachu dejin a casu a uz ho nikdy, nikto neposklada. Takze si myslim, ze je zbytocne sa bavit o slovanskom nabozenstve. Ovsem, ista forma pohanstva (paganizmu) je prijatelna, a narodziel od cisto slovanskeho, i mozna.
Na druhej strane, kludne mozeme za slovanske nab. povazovat Pravoslavnych krestanov!!! :) Lebo tato vetva ma svoj zaciatok prave u Slovanov, a to dokonca - takpovediac - na nasom uzemi.

***

Aj tak za vsetko mozu Svatoplukovi synovia!!! :) :) :)

a Madari!!!  :twisted:

_________________
"I wanted to be a Teminator but they require you have an armored hyperalloy skeleton and mine's mostly recycled truck tires."
Obrázok
http://mickmage.bloguje.cz
http://www.kulturakriplu.net


Hore
 Profil  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 2868 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 192  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun