HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 107 ]  Prejsť na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Ďalšia
Autor Správa

Grófka
Obrázok používateľa

Založený: 02.01.2005
Príspevky: 220
Body: 5
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Mal niekto z pritomnych tu cest citat Trhlinovu valku alebo Hadiu Sagu od pana Feista? aky je vas nazor?


Hore
 Profil  


Odpoveď s citáciou
Airin napísal:
Mal niekto z pritomnych tu cest citat Trhlinovu valku alebo Hadiu Sagu od pana Feista? aky je vas nazor?


Jasne, bez toho sa neda. Trhlinova valka je naozaj suprova !


Hore
   

Dobrodruh
Obrázok používateľa

Založený: 08.08.2004
Príspevky: 100
Body: 5
Bydlisko: Warrington
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Tak tak aj mne sa dielka pána Feista moc ,moc páčili aj keď som zatial čítal len 3 knihy(Strieborný tŕň,Zlo v Sethanonu,Zrada v Krondoru) ,ale velmi dobre sa mi to čitalo a v blízkej dobe sa chystám kúpiť si ďalšie.

Ale aby som len nechválil :) jeho svet svet je taky dosť klasický dobrý elfovia ,zlý elfovia (peklomori) najviac rozťahovačný ľudia a mnoho ďalšej klasiky ,ale znovu opakujem ze sa mi to perfektne čitalo a určite si kúpim ďalšie....

Ktororá postava je váš obľubenec môj rozhodne Thomas, potom Pug ,Jimmy a Guy du Bastyra

_________________
Moja česť je môj život.


Hore
 Profil  

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Čítal som od neho Magiciana (Trhlinovú vojnu), ale veľmi ma to neoslovilo, lebo to bolo také dosť... no, klišovaté. :) Malo to svoje dobré momenty (napríklad obdobie, kedy bol Pug otrokom na tej "druhej strane") a nenudil som sa pri tom, ale nemyslím, že by som za to dal peniaze (mal som to z knižnice), alebo by som si to bol schopný prečítať viackrát.

Príjemná kniha na zabitie pár dní.

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

Paladin
Obrázok používateľa

Založený: 24.12.2004
Príspevky: 441
Body: 5
Bydlisko: Kováčová

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
mne o nom stale spoluziak rozprava ale este som nemal moznost citat.....ale chcel by som...minule mali v BB celu Hadiu ságu ale zase som nemal mince....aka je ta saga..da sa ci slabota?

_________________
SAD ponuka zajazdovu dopravu pre zahranicie, tuzemsko, za poznanim, za oddychom.


Hore
 Profil  

Grófka
Obrázok používateľa

Založený: 02.01.2005
Príspevky: 220
Body: 5
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Annun napísal:
Malo to svoje dobré momenty (napríklad obdobie, kedy bol Pug otrokom na tej "druhej strane")


Ak ta zaujala hlavne cast z "tej druhej strany" mozno by si si mohol mrknut tych niekolko knih, ktore su pisane prave z Kelewanu /Dcera imperia, Ochrance imperia atd./


Hore
 Profil  

Grófka
Obrázok používateľa

Založený: 02.01.2005
Príspevky: 220
Body: 5
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Laguna de Carsom napísal:
Ktorá postava je váš obľubenec môj rozhodne Thomas, potom Pug ,Jimmy a Guy du Bastyra


Mne osobne je najsympatickejsi "antimag" Nakor. Zaujimavo Feist popisal aj postavu Thomasa, jeho postupny prerod na Valheru.


Hore
 Profil  

Paladin
Obrázok používateľa

Založený: 09.09.2004
Príspevky: 410
Body: 5
Bydlisko: Fokin Koshice Sity

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Mag je fajn.... cital som este len trhlinovu vojnu - teda mága... aj ked mam uz asi vsetko... teda skoro vsetko s tejto tematiky...

A najlepšia bola postava toho pirata... tak fajne nadaval... až mi s toho smiešno bolo... to je moj idol...

_________________
I´m not Jesus. I´m just full of peace.


Hore
 Profil ICQ  

Paladin
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 444
Body: 5
Bydlisko: Bratislava - Šedé Veže

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
A nezabudnite na Jezisa :)

Ze co tym myslim???

"...Vypátral, že pravdu o něm opředly mýty a vedou se o něm náboženské spory. Někteří na něj nahlíželi jako na šarlatána, jiní ho považovali za posla bohů, nemnozí za boha samého a další za démona zvěstujícího prokletí. Debata vyústila v napětí a boje uvnitř říše. Náboženské války nikdy nejsou pěkné. Ale část příběhu přece jen vyplula na povrch. Prý existovaly tři magické pozůstatky po mrtvém muži, které měly moc léčit, přinášet mír a, což jej zajímalo nejvíc, rušit kletby. Pokud si pamatuji, byla to kouzelná hůlka, plášť a pohár. Otec je neprodleně začal hledat..." (Zlo v Sethanonu, cca str. 316 - v ebook verzii 316 na 100%)

- kuzelnu palicku zamenime za kopiju a mame to dokonale :)

_________________
"I wanted to be a Teminator but they require you have an armored hyperalloy skeleton and mine's mostly recycled truck tires."
Obrázok
http://mickmage.bloguje.cz
http://www.kulturakriplu.net


Hore
 Profil  

Paladin
Obrázok používateľa

Založený: 24.12.2004
Príspevky: 441
Body: 5
Bydlisko: Kováčová

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
mickthemage....ty si riadny psyxac.....toto by som asi nodhalil....ale huste...fakt je to dokonale..

_________________
SAD ponuka zajazdovu dopravu pre zahranicie, tuzemsko, za poznanim, za oddychom.


Hore
 Profil  

Dobrodruh
Obrázok používateľa

Založený: 08.08.2004
Príspevky: 100
Body: 5
Bydlisko: Warrington
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
MicktheMage:No samozrejme,ako som mohol zabudnúť na Macrosa Čierneho ten bol tiež peckový.
A ten pirát sa volal Amos Trosk

_________________
Moja česť je môj život.


Hore
 Profil  

Grófka
Obrázok používateľa

Založený: 02.01.2005
Príspevky: 220
Body: 5
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
MickTheMage napísal:
"...Vypátral, že pravdu o něm opředly mýty a vedou se o něm náboženské spory. Někteří na něj nahlíželi jako na šarlatána, jiní ho považovali za posla bohů, nemnozí za boha samého a další za démona zvěstujícího prokletí. Debata vyústila v napětí a boje uvnitř říše. Náboženské války nikdy nejsou pěkné. Ale část příběhu přece jen vyplula na povrch. Prý existovaly tři magické pozůstatky po mrtvém muži, které měly moc léčit, přinášet mír a, což jej zajímalo nejvíc, rušit kletby. Pokud si pamatuji, byla to kouzelná hůlka, plášť a pohár. Otec je neprodleně začal hledat..." (Zlo v Sethanonu, cca str. 316 - v ebook verzii 316 na 100%)


V knihe str.404


Hore
 Profil  

Dream
Obrázok používateľa

Založený: 23.07.2004
Príspevky: 4004
Body: 43
Bydlisko: Londyn

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ja od Feista poznam iba Pohadku a ta bola uzasna!! ARIEL bol straaasne zlaty.... :D

_________________
There be the dragons.


Hore
 Profil Facebook  

Vojvoda
Obrázok používateľa

Založený: 23.10.2004
Príspevky: 567
Body: 5
Bydlisko: (Belfast, UK, NI) okr. Nitra, mala dedinka na konci sveta

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Cela Trhlinova saga .je bomba.. Dobre to bolo hlavne potom co sa PUG zmenil a ovladal vsetku znamu magiu oboch svetov....Thomas {Ashen Sugar} bol tiez dobry tak isto mocny ako Pug aj ked trocha inak..a Macros nebol v podstate az taka zla postava ako sa na zaciatku zdalo ..proste udrzoval rovnovahu..ale aj on bol mocny tak isto ako Pug./hadam menej/ mal len tu vyhodu ze nemohol zomriet. a ten posun v case to bolo tiez celkom pekne ..V dalsich castiach Pug zaklada Konklave stinu a odchadza ..som zvedavy kam?????? /zeby lepsia dimenzia ..mozno tam je aj Macros/.

..Inak cital som aj ine knihy od neho ale tie sa mi az tak nepacili bola to sama politika a to si myslim nebolo az take zaujimave aj ked som si isty ze iny si budu mysliet ine ..Ja osobne som proti takemu ..politickemu bordelu co tam potom zacal vznikat....ale inak jeho saga trhlinova vojna bola super....

Kód:
Ktorá postava je váš obľubenec môj rozhodne Thomas, potom Pug ,Jimmy a Guy du Bastyra


moja: Pug , Thomas , Macros


PS malo vyst nieco o Konklave Stinu ..neaka kniha ...neviete o tom nieco???

_________________
Žijem chaosom a vládnem chaosom.
Som Mág Chaosu. Kto sa postaví mojej vôli??
http://www.youtube.com/watch?v=kNBAl-vADZE


Hore
 Profil ICQ  

Paladin
Obrázok používateľa

Založený: 19.10.2004
Príspevky: 404
Body: 5
Bydlisko: BA - Gunshell station

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Od Feista som toho čítal relatívne dosť, najlepšie boli rozhodne prvé štyri knihy - napr. scéna z tej prvej, keď sú hrdinovia + oddiel vojakov prenasledovaní peklomormi a postupne ich ubúda a ubúda patrí k mojim najobľúbenejším...

Na druhej strane mi fakt vadil vývoj postáv - Feistovi hrdinovia hrozne trpia vadou mnohých fantasy hrdinov, proste po pár knihách na nich už nikto nemá. A mňa fakt nebaví čítať o hrdinoch typu mág-poloboh, bojovník-poloboh u ktorých je úplne jasné, že nemôžu zomrieť. Feistovi sa napríklad Pug úplne vymkol spod kontroly - čudujem sa tým panathianským chudákom, že ešte furt spletajú nejaké intrigy, nevy*erú sa na to a nejdú sa niekam ožrať - však im stačí pozriež na Puga a musí im byť jasné, že sa naňho nechytajú...

Tomas v brnení bol podobný prípad - nezraniteľný týpek so silou nadopovaného Conana...

Aha, a ešte jedna vec mi dosť vadila - obliehanie Armmengaru. Popísané to bolo síce pekne, no keď už ten Murmandamus všetko vedel a vedel sa teleportovať, prečo sa sakra nepremiestnil do ropných nálezísk pod mestom a jednou zápalkou nevyhodil celé mesto do luftu, keď to tam bolo tak pekne nachystané - to by ma pobavilo omnoho viac :twisted:
Ušetril by veľa času a cca 15 000 vojakov... :D


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 107 ]  Prejsť na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 16 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun