HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 30 ]  Prejsť na stránku 1, 2  Ďalšia
Autor Správa

Legenda

Založený: 31.01.2007
Príspevky: 1392
Body: 5
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Obrázok
Pred casom som sa dostala k tejto knihe.
Ak ste ju citali.. ako sa staviate k filozofii ktoru opisuje kniha? Verite tomu?
Stretla som sa s roznymi nazormi od "..su to splasky na premytie mozgu." az po rozhodne "ano verim" a niekde medzi tym aj:
"Pred tym nez som ju citala /videla film, moja filozofia bola v tom,ze si tym, comu veris,vsetok uspech aj neuspech je v hlave,ak si pesimista,taky bude cely tvoj zivot,ak si optimista,vidis vsetko pozitivne a hlavne ak veris sebe samemu,tak dosiahnes vsetko co chces. Verím tomu,lebo som zistila,že to naozaj funguje :wink:"


Naposledy upravil jed dňa Ne. 15. Nov 2009, 14:39, celkovo upravené 1 krát.

Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Co to je?

Lebo ked vidim knihy na stastny zivot, tak sa mi otvara cervena dioda v mozgu.

Edit: aha, cize zase chce niekto zarobit na milenia tradovanom nazore "myslite pozitivne".

Citácia:
I was resistant at first," says Julia Holmes, a Los Angeles resident who saw the DVD on the day after Christmas. "But after watching it, I decided to play a game. I was late for a yoga class and I thought about a particular place in the room next to a wall that I wanted to be in. When I got there, the space was open. I went through the rest of the day smiling to myself and thinking, this stuff works."

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Legenda

Založený: 31.01.2007
Príspevky: 1392
Body: 5
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
"Fragmenty Veľkého tajomstva sa po stáročia vynárali v ústnej tradícii, v literatúre a v náboženských či filozofických dielach. Po prvý raz sa všetky zlomky Tajomstva spojili v neuveriteľnom odhalení, ktoré zmení život toho, kto ho zažije na vlastnej koži. V tejto knihe sa naučíte, ako Tajomstvo používať v každej oblasti života - nech sú to peniaze, zdravie, vzťahy či šťastie - a v každej interakcii so svetom. Začnete rozumieť sile, ktorá sa vo vás skrýva, a tento objav vnesie do vášho života radosť. Tajomstvo obsahuje múdrosť dnešných učiteľov, mužov a žien, ktorí ho použili pri budovaní zdravia, bohatstva a šťastia. Kniha prináša ich pôsobivé príbehy o tom, ako im poznanie Tajomstva pomohlo zbaviť sa chorôb, získať bohatstvo, prekonať prekážky a dosiahnuť veci, ktoré by mnohí považovali za nemožné."

Kniha predstavuje cca 24 "ucitelov" Tajomstva. Spociva to vlastne v tom ze "vsetko na co myslis sa stane." {sak niekedy urcite} .
Napisane je to podla mna dost biedne. Prva polovica knihy vlastne prebera Tajomstvo samo o sebe z pohladu asi tych 24 ucielov. {To iste zo vsetkych stran}. Druha cast opisuje vztahy trebars "Tajomstvo-peniaze" "Tajomstvo-vztahy". {K tomu som sa este v citani nedopracovala}. Myslienka je vyborna, aj niektore pasaze, citaty. Ale spracovanie autorky je nezazivne a niekedy to citatel cita len zo zotrvacnosti. Dufam ze film je lepsi.


Hore
 Profil  

Legenda

Založený: 31.01.2007
Príspevky: 1392
Body: 5
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
alef0 napísal:
Edit: aha, cize zase chce niekto zarobit na milenia tradovanom nazore "myslite pozitivne".

V podstate :D


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
To je presne to, co vo mne vzbudzuje nedoveru a velku nedoveru. Bombasticke vyhlasenia utociace na psychiku citatela, pardon zakaznika, ktory ma byt v nemom uzase nad Tajomstvom, ktore jemu, pozemskemu cervu, idu zverit tajomstvozvesti.

Velke tajomstvo!!!!!!
Po prvy raz!!!!
Neuveritelne odhalenie!!!!!

Ukazeme vam, ako byt stastnym!!!!!!!
Laska! Zdravie! Peniaze!!!

Vsetko, kde ma normalny zakaznik problem (kto nema?), mu vyriesime.

Od autora, ktoreho zivot bol v troskach, kym nestretol Jezisa / Majstra Hlodu / Tabulu Smaragdinu / Paris Hilton / velkeho spagetoveho monstera.

Citácia:
Rhonda immediately began applying and studying this all-powerful knowledge, which was to become The Secret. She studied the work of the world’s finest minds – great thinkers, artists, scientists, inventors, discoverers, and philosophers - drawing from fields as divergent as quantum physics, metaphysics, psychology, and religion. She found again and again that the knowledge of this one principle had run like a golden thread through the lives and the teachings of all the prophets, seers, sages, and saviours in the world’s history, and through the lives of all truly great men and women.


Tato teta je vynimkou, ona dostala genialny napad, marketingovo ho nazvala dokonale (Tajomstvo!!!!) a predala stary obsah v novom baleni.

Nic viac, nic menej.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Legenda

Založený: 31.01.2007
Príspevky: 1392
Body: 5
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
:P Kliidek :D


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Napriek dlhemu postu nie som rozhnevany, skor oportunisticky.

Dalo by sa to aj napisat inak, kratsie, s pouzitim vulgarizmov a niekolkych LOL.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Legenda

Založený: 31.01.2007
Príspevky: 1392
Body: 5
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Je to len kniha.. Kazdy si predsa musi nejako zarobit :D
{Prosim, prosim nech oklamem tych ludi, nech mam dobru reklamu a nech zarabam miliony .. Dakujem} ;}


Hore
 Profil  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
alef0 napísal:
Dalo by sa to aj napisat inak, kratsie, s pouzitim vulgarizmov a niekolkych LOL.


aj som chcel, ale zas naco? slepeho nenaucis vidiet

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
"Je to len kniha" je skoro argument na urovni I did it 4 teh lulz. Vysvetlim preco:

Problem vidim v dvoch rovinach: v etickej (otvorene komercnej) a inteligencno-citatelskej.

Kym bezny operator na poli duchovna (termin (C) Samo Trnka) ti otvorene povie, ze je ucitelom takej a takej moralky a typicky od teba za to nic nechce (okrem tomcruise vynimiek), tito autori propaguju rady, moralku a vsetko, ale ich primarnym cielom je zarobit. Na to pouzivaju plny arzenal marketingovych praktik, a dokonca marketing predci akukolvek moralnu hodnotu. Ak to niekomu pomoze, chvalabohu, ale to je presne taka nahoda ako ich tvrdenia, ze "myslel som na Zuzanu a ona sa zjavila, pozitivne myslenie funguje!!!"

Standardnym pripadom je autor, ktory dava rady do zivota, stastie a lasku, ale jeho biografia tvrdi opak (naposledy myslim Cesta bojovnika, kde autor stastne sestkrat rozvedeny nevaha zarabat na radach do manzelstva). V horsom pripade sa autor jedneho dna zobudi a zisti, ze nasiel Tajomstvo zivota, ktore jednoducho ,,musi" zdelit zbedacenemu ludstvu, lebo bez neho hroza, des a apokalypsa.

Samozrejme, maju na to krdel tuzbychtivych, v zivote stratenych zakaznikov (a zakazniciek), ktori nevahaju v hladani zmyslu zivota premrhat zivot. A ktori sa nevahaju opriet do kritikov, plni (plne?) hnevu a zatemnenia mysle. (ako vedlajsi efekt zakaznici, ktori hrdo zavrhuju lubovolnu sucasnu cirkev, ale nevahaju velebit niekoho, kto robi presne to iste, len skrytejsie a horsie)

Ta kontroverznost je tam presne z toho rozdelenia, ze na jednej strane ti ja autor davam rady z hlbky duse a na druhej, ked sa nahodou rozvinie kritika, tak "je to len kniha".

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Legenda

Založený: 19.10.2005
Príspevky: 1885
Body: 5
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
To je ta kniha, co bola v simpsonovcoch parodovana ako "The Answer"?


Hore
 Profil  

Legenda

Založený: 31.01.2007
Príspevky: 1392
Body: 5
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Viera- moze byt v podstate v hocico - ci uz v Boha, Budhu, Sivu, v Tajomstvo, v optimizmus, zrudiho etc. . A ak niekto napise knihu o "vesmire" a viere v neho , budis, ci tomu veri, ci nie-profit ma. Je na ludoch ci tomu uveria, ci nie, ci sa s tym stretli uz skor a toto je len napodobnenina vystihujuca podstatu. Vsetko je zalozene na "doveryhodnosti". Ako niekto nemusi verit v Jezisa, alebo Budhu, mozu sa mu zdat vsetky "nabozenstva" rovnako "zmysluplne" ako verit v mravca ze nas spasi. Cim viac faktov o niecom {jav v knihe?} autor predlozi- "Je to pravda lebo to a to" a zacne to propagovat ako aj v reklame ci na nete , ziskavat si dobru povest - ma prachy. . Pre neho super. Moze on dlabat na ostatnych ludi. Mozno ziska par kritikov ale aj vela "fanusikov". Aj najvacsi shit sa moze niekomu pacit ;}


Hore
 Profil  

Legenda

Založený: 31.01.2007
Príspevky: 1392
Body: 5
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Thuriazs napísal:
To je ta kniha, co bola v simpsonovcoch parodovana ako "The Answer"?

Netusim =}


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Citácia:
In season 21 of the Simpsons, the book and DVD are spoofed as "The Answer" in Bart Gets a 'Z'.


Ak niekto napise knihu o hocicom, zrejme casom dostane profit. Otazka ale je, ci je profit vedlajsi dosledok alebo hlavny zamer.

Je rozdiel, ci niekto spise par skusenosti so zivota a predava ich preto, aby sa o ne podelil s ostatnymi....

...a rozdiel, ze niekto sa pasuje do roly spasitela sveta a ide davat rady a nevaha pouzit vsetky postupy na to, aby svoje rady pretlacil masam. Pretlacanie do mas znamena takmer bez vynimky zarputilu snahu po zisku alebo po moci.

Tie najvacsie myslienky sa vobec nesirili marketingovymi kanalmi. A ja neverim, ze teta Rhonda chce len silou mocou pozdvihnut Narod, a ze jej nejde o prachy.

A ano, ovela radsej uverim v Zrud, pretoze Zrud svojim nebeskym a neposkrvnenym zjavom a skusenostami toho ukazuje a zazije dava ovela viac a hlavne netuzi sa propagovat silou mocou reklamnymi bannermi na polke planety.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Legenda

Založený: 31.01.2007
Príspevky: 1392
Body: 5
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
alef0 napísal:
A ano, ovela radsej uverim v Zrud, pretoze Zrud svojim nebeskym a neposkrvnenym zjavom a skusenostami toho ukazuje a zazije dava ovela viac a hlavne netuzi sa propagovat silou mocou reklamnymi bannermi na polke planety.

To mi pripadalo ako citat nieco z googlu prekladaca..
Jou kludne si ver v koho chces :D

Pre niekoho je vlastne cely zivot len tuhou po moci a peniazoch. Kazdy si ich zaraba inak. Niekto kradne {cigani ze :D} , niekto spolupracuje s mafiou, niekto vydiera, niekto podvadza, niekto nieco vnucuje, niekto zaraba holymi rukami, manualnou pracou, niekto svojimi napadmi a niekto na hluposti a dovercivosti ludi. Aj tak ide len o to nahrabat majetok a mat sa co najlepsie. Drzim sa toho ze ludia su svine. =}
V tomto svete tazko zarobis cestne, a bez vseliakych tych hladani dier v zakone, bez kontaktov etc. Napisem knihu - dam ju precitat par ludom /odbornikom/kritikom , opravim ju , dohodnem sa s vydavatelstvom, vsetko dohodnem a kniha sa mi vyda. Zavolam par typkom , dohodnem reklamu a hrabem peniaze. Pak mi je jedno co si o tej knihe kto mysli. Ci je to shit alebo buduci bestseller. Hlavne je ze si ju kupili.


Hore
 Profil  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 30 ]  Prejsť na stránku 1, 2  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 10 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun